بسیج دانشکده فنی

طبقه بندی موضوعی

۱ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

۰۴
شهریور
۹۳

بسیج دانشجویی دانشکده ی فنی دانشگاه تهران طی نامه ای به بیژن زنگنه وزیر نفت ضمن تاکید بر لزوم صیانت از منافع ملی در دادگاه پرونده ی کرسنت نکاتی را به وزیر نفت یادآور شده بود. اما متاسفانه اقبال جدی در وزارت نفت برای حل این پرونده و مبارزه با فساد در صنعت نفت دیده نشد. خبرهای پراکنده ای که از نتیجه ی دادگاه به گوش می رسد بسیار نگران کننده است. در همین راستا بسیج دانشجویی دانشکده فنی در نامه به جناب آقای روحانی سوالاتی را طرح کرده است که متن کامل آن به شرح زیر است:

باسمه تعالی

دولت، مجلس، قوه‌ی قضاییه و سایر دستگاه‌هایی که در کشور هستند و مسؤولیت‌های مهمی بر دوش آنهاست، همه مشمول این قاعده‌ی کلی هستند؛ نقد، اصلاح و پاسخگویی.

( مقام معظم رهبری  1383/01/02)

جناب آقای روحانی

ریاست محترم دولت جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم ؛            

متاسفانه بعد از گذشت نزدیک به یک دهه، همچنان پرونده قرارداد کرسنت که در سال 1381 منعقد شده، مفتوح است و هر روز بر پیچیدگی های آن افزوده می شود. بحث بر سر جزئیات آن، ابعاد سیاسی و اقتصادی، لزوم اصل قرارداد و فسادهای مطروحه، زیاد است و و ناگفته ها و ابهامات بسیاری وجود دارد که در این مرقومه، قصد پرداختن به آن نیست.

روشن است که پرونده قرار داد کرسنت پرونده ای مربوط به حقوق ملت بوده و باید آن را از پیچیدگی های سیاسی و امنیتی جدا کرد تا پرونده به گونه ای پیگیری شود که حقوق ملت استیفا شود. همانطور که مستحضرید بنا به اعلام دستگاههای نظارتی در این پرونده فسادهایی وجود دارد و اجرای قرارداد میتوانست حاکمیت ملی را مورد خدشه قرار دهد اما آنچه در صحبت های موافقان قرارداد به آن توجه نمیشود همین فساد هاست که این نیز خود جای سوال بسیار دارد که چرا مسئله ای به این اهمیت به هیچ انگاشته میشود .  

اما فارغ از هر مسئله ای ، آنچه این روزها برای ما دانشجویان نگرانی  ایجاد کرده است عدم شفافیت دولت در اطلاع رسانی است ؛

  • موذن جامعه